Hizmetlerimiz Foto Galeri Turnuvalar Hakkımızda İletişim
FUTBOL TURNUVALARIFutbol Turnuvaları

Halı Saha Turnuvaları

Günümüzde yaygınlaşan, hemen hemen her mahallede yapılan halı sahalar sayesinde eski adıyla mahalle takımları, eskil zamanların mahalle maçlarını tekrar yaşatmaya başladı. Gerek özel ya da kamu kuruluşları, gerekse de arkadaş grupları bir kurumun organize ettiği halı saha turnuvalarında karşılaşmaya, bir amaç için oynamaya başladı.

Özellikle son yıllarda her ilimizde hatta her ilçemizde kaymakamlık ya da belediye gibi yerel yönetimlerin organize ettiği gayri resmi ama ödüllü turnuvalar düzenlenmektedir.

Büyük şehirlerde uluslar arası markaların sponsorluğunda oldukça ciddi bir organizasyonla, kaliteli halı sahalarda turnuvalar da düzenlenmektedir. Bunlar; ilgili şehrin resmi hakemlerinin maçlarını yönettiği yarışmadır. Başarılı takımlara kupa ve para ödülü verilir.

Futbol Turnuvaları

Nasıl Düzenlenir?

Organizasyonu düzenleyecek kurum önce bir duyuru yayınlar. Son başvuru tarihine kadar müracaat eden takımlar kura çekimi sonrasında önce gruplara ayrılır. Gruplarda puan usulü maçlar yapıldıktan sonra ilk 2 takım bir üst tura yükselir. Sonrasında tek maç üzerinden oynanan eleminasyon sistemli müsabakalar yapılır. Finale kadar süren heyecan, bir takımın şampiyon olmasıyla sona erer. Müsabakalar bir ya da birden fazla halı sahada yapılabilir.